Organization Calendar (Dorchester Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 10, 2019-Nov 30, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 10Nov 11Nov 12Nov 13Nov 14Nov 15Nov 16
Peewee BB - Mitchell
Atom LL2 - Collingwood Regional Silver Stick
Peewee LL1 - Aylmer Silver Stick
Bantam AE - Strathroy Olympics
Peewee AE - Collingwood
Peewee LL2 - Rise Up Cup
Bantam BB - Strathroy Rep Olympics
Mite 1 (Red) & Mite 2 (White)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 (Black) & Jr. IP 2 (Blue)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Sr. IP 1 (Blue) & Sr. IP 2 (White)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Atom BB
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Peewee LL1
11:45 AM
@ Port Stanley Jr. Sailors Red
Port Stanley [PE129]
Peewee BB
12:20 PM
vs. St. Mary's
Novice BB
12:55 PM
@ St. Marys Rock
Peewee LL2
1:30 PM
@ St. Marys Rock Blue
Bantam BB
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Bantam LL1 & Bantam LL2
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Atom LL1
3:00 PM
@ Lambeth Lancers
Lambeth [AE072]
Midget LL1
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom AE
4:00 PM
vs. Lambeth Lancers
Minor Novice 1
4:30 PM
vs. St. Thomas Jr Stars 1
Minor Novice 2
4:30 PM
vs. St. Thomas Jr Stars 2
Peewee AE
5:10 PM
vs. Lambeth Lancers
Bantam AE
6:30 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Midget LL2
8:00 PM
vs. St. Marys Rock
Peewee LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Minor Novice 2
6:00 PM
@ Thamesford Attack
Thamesford [PN-1933]
Minor Novice 3
6:00 PM
@ Thamesford Attack
Thamesford [PN-1945]
Bantam LL2
7:30 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors Red
Midget LL2
8:30 PM
@ Port Stanley Jr. Sailors White
Port Stanley [ME084]
Midget BB
9:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
Midget LL1
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Novice BB & Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee LL1 & Peewee LL3
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam LL1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom BB
6:30 PM-7:40 PM
Practice
Bantam BB & Atom AE
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Peewee BB
7:40 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
Novice BB & Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom AE & Bantam BB
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Midget BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice BB
6:00 PM
vs. Petrolia Oilers
Bantam BB
7:00 PM
vs. East Lambton Eagles
Peewee BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM
vs. Belmont Rangers
Bantam LL2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL2
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Peewee LL1
8:00 AM
@ Aylmer Flames
Bantam AE
10:10 AM
vs. Strathroy Jr Rockets
Peewee AE
11:10 AM
vs. Collingwood AE3
Peewee LL2
12:10 PM
vs. Sarnia Sabres Green
Bantam BB
12:55 PM
@ Ayr Flames
Bantam AE
3:00 PM
@ Petrolia
West Middlesex Memorial Arena [19]
Peewee AE
4:50 PM
@ Lindsay Muskies
Atom LL1 & Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Bantam BB
5:50 PM
@ Mt. Brydges
Peewee LL2
5:55 PM
@ Ayr Flames
Minor Novice 2
6:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars 2
Minor Novice 3
6:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars 1
Atom BB
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam LL2
7:00 PM
@ Port Stanley Jr. Sailors Black
Port Stanley [BE073]
Mite 1 (Red) & Mite 2 (White)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 (Black) & Jr. IP 2 (Blue)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Peewee LL2
10:00 AM
@ Mooretown Jr Flags 1
Bantam BB
10:10 AM
vs. Petrolia
Peewee AE
10:10 AM
@ St. Mary's
Eddie Bush Arena (Collingwood)
Minor Novice 2
10:30 AM
@ Lucan Irish 1
Lucan [PN-0825]
Sr. IP 1 (Blue) & Sr. IP 2 (White)
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
Peewee LL1
11:00 AM
vs. Twin Center Stars
Novice BB
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Bantam AE
11:40 AM
vs. Mt. Brydges
Novice LL
12:00 PM
vs. Point Edward Blackhawks
Midget AE
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Atom LL2
12:35 PM
@ Port Stanley Jr. Sailors Black
Port Stanley [AE106]
Minor Novice 3
1:00 PM
@ South Huron Sabres Black
Minor Novice 1
1:00 PM
@ South Huron Sabres Red
Peewee LL3
1:00 PM-2:10 PM
Practice
Bantam LL2
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Midget LL1
2:10 PM-3:20 PM
Practice
Atom LL1
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Midget LL2
3:20 PM-4:30 PM
Practice
Atom BB
3:30 PM
@ Wallaceburg Lakers
Peewee LL1
4:00 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes #2
Bantam LL1
4:30 PM
vs. St. Thomas Jr Stars Black
Bantam BB
4:35 PM
vs. Strathroy Jr Rockets
Peewee BB
4:40 PM
@ Wallaceburg Lakers
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
2019 DMHA Local League Tournament
Peewee LL1 - Aylmer Silver Stick
Bantam AE - Strathroy Olympics
Peewee AE - Collingwood
Peewee LL2 - Rise Up Cup
Bantam BB - Strathroy Rep Olympics
Atom LL1 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Bantam LL2 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Peewee LL3 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Midget LL1 - Jake Marczenko Tournament
Peewee LL1 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Atom LL2 - Jake Marczenko Memorial Local League Tournament
Midget LL2 - Jake Marczenko Memorial Local League Tournament
Jr. IP 1 (Black) & Jr. IP 2 (Blue)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Mite 1 (Red) & Mite 2 (White)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Sr. IP 1 (Blue) & Sr. IP 2 (White)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Atom LL2
4:00 PM-5:10 PM
Practice
Minor Novice 1 & Minor Novice 3
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Atom BB
5:10 PM-6:30 PM
Practice
Peewee BB
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Bantam LL1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [MAE47]
Peewee LL3
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget LL1
7:30 PM
vs. Ilderton Jets
Bantam AE
9:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Midget LL2
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Novice BB & Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee LL1 & Peewee LL2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [AAE77]
Bantam LL2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom BB
6:30 PM
vs. Ilderton Jets
Bantam BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee BB
7:40 PM
vs. Ilderton Jets
Novice BB & Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam AE
8:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [BAE68]
Bantam BB
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL1 & Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice LL
6:00 PM
vs. Thamesford Attack
Peewee AE
6:30 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [PAE61]
Bantam BB
7:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
Peewee BB & Bantam AE
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Midget AE
8:30 PM
vs. South Huron Sabres
Bantam LL1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL1
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Atom LL1
8:30 AM
vs. Ingersoll
Peewee LL1
9:00 AM
vs. Lambeth
Atom LL2
9:30 AM
vs. Mt Brydges
Bantam LL2
11:00 AM
vs. Oakridge Aeros A8
Midget LL1
11:30 AM
vs. Ayr
Midget LL2
12:00 PM
vs. Mt. Brydges
Midget LL1
4:00 PM
vs. Cayuga
Atom LL1
4:30 PM
@ Aylmer
Bantam LL2
7:30 PM
@ Oro LL1
Atom LL2
9:00 AM
@ Woolwich
Peewee LL1
10:30 AM
vs. Walkerton
Minor Novice 3
10:30 AM
@ Belmont Rangers
Belmont [PN-0002]
Minor Novice 1
11:00 AM
@ Mt. Brydges Cougars Platinum
Tri-Township [PN-1097]
Minor Novice 2
11:00 AM
@ Mt. Brydges Cougars Silver
Tri-Township [PN-1173]
Midget LL2
11:30 AM
vs. Pentanguishene
Atom LL1
12:00 PM
vs. Paris
Bantam LL2
1:00 PM
vs. Delhi Rockets
Midget AE
3:55 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [MAE44]
Peewee LL1
5:00 PM
vs. Barrie
Midget LL1
6:00 PM
@ Woolwich 2
Atom LL2
6:30 PM
vs. Saugeen Shores
Midget LL2
7:00 PM
vs. Woolwich #1
Peewee AE
8:00 PM
@ Oakridge Aeros
Oakridge [WMPMD18]
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
2019 DMHA Local League Tournament
Atom LL1 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Bantam LL2 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Peewee LL3 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Midget LL1 - Jake Marczenko Tournament
Peewee LL1 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Atom LL2 - Jake Marczenko Memorial Local League Tournament
Midget LL2 - Jake Marczenko Memorial Local League Tournament
Atom BB - Tobacco Town
Midget LL1 - Pelham Silver Stick
Peewee LL3 - Niagara Regional Silver Stick
Minor Novice 1
10:00 AM
@ St. Thomas Jr Stars 1
Minor Novice 2
10:00 AM
@ St. Thomas Jr Stars 2
Atom AE
3:00 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [AAE42]
Atom BB
3:10 PM
@ East Lambton Eagles
Watford [A128]
Peewee LL2
4:00 PM
@ Lambeth Lancers White
Lambeth [PE108]
Peewee BB
4:20 PM
@ East Lambton Eagles
Watford [P118]
Bantam AE
5:45 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Midget BB
6:25 PM
@ Mooretown Jr. Flags
Peewee LL1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam LL2
7:30 PM
vs. Lambeth Lancers Maroon
Midget BB
9:00 PM
vs. East Lambton Eagles
Midget LL1
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Novice BB & Atom LL1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee LL2 & Peewee LL3
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam LL1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
6:30 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Atom BB
6:30 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Peewee BB
7:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Atom AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget AE
7:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Bantam BB
7:35 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Midget BB
9:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Atom BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom AE & Bantam BB
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Midget BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice BB & Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam BB
7:00 PM
vs. Ilderton Jets
Peewee BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM
vs. West Lorne Comets
Bantam LL2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL2
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Midget LL1
11:45 AM
@ Pelham Panthers LL3
Accipiter Radar Arena [10]
Atom BB
12:00 PM
@ Lambeth
Delhi Community Centre Arena [AB2]
Atom BB
5:00 PM
@ Simcoe
Delhi Community Centre Arena [AB4]
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor Novice 2
6:00 PM
vs. St. Marys Rock White
Minor Novice 3
6:00 PM
vs. St. Marys Rock Blue
Atom LL1
6:00 PM
@ Belmont Rangers 2
Belmont [AE036]
Atom LL2
6:00 PM
@ St. Marys Rock
Midget LL1
6:10 PM
@ Pelham Panthers LL1
Accipiter Radar Arena [23]
Bantam AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Mite 1 (Red) & Mite 2 (White)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 (Black) & Jr. IP 2 (Blue)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Sr. IP 1 (Blue) & Sr. IP 2 (White)
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Atom BB
12:00 PM
vs. Norwich
Delhi Community Centre Arena [AB5]
Atom LL2
12:00 PM
vs. Aylmer Flames Red
Minor Novice 2
12:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [PN-1025]
Minor Novice 3
12:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Blue
Tri-Township [PN-0967]
Midget AE
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Peewee LL1
1:00 PM
vs. Aylmer Flames
Novice BB
1:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars 2
Novice LL
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Midget LL1
1:40 PM
vs. Hagersville Hawks
Vale Centre Rink 2 [38]
Peewee LL2
2:10 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors Red
Bantam AE
2:20 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [BAE71]
Atom LL1
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Bantam BB
3:20 PM-4:30 PM
Practice
Bantam LL2
4:15 PM
@ Aylmer Flames
Bantam LL1
4:30 PM
vs. St. Thomas Jr Stars Green
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from dorchesterdragons.ca on Thursday, November 14, 2019 at 6:55 PM