Organization Calendar (Dorchester Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 17, 2019-Dec 07, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
2019 DMHA Local League Tournament
Bantam AE - Strathroy Olympics
Peewee LL1 - Aylmer Silver Stick
Peewee LL2 - Rise Up Cup
Bantam BB - Strathroy Rep Olympics
Peewee AE - Collingwood
Atom LL2 - Jake Marczenko Memorial Local League Tournament
Midget LL2 - Jake Marczenko Memorial Local League Tournament
Atom LL1 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Bantam LL2 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Peewee LL3 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Peewee LL1 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Midget LL1 - Jake Marczenko Tournament
Bantam LL1 - Dorchester LL Tournament
Mite 1 (Red) & Mite 2 (White)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 (Black) & Jr. IP 2 (Blue)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Sr. IP 1 (Blue) & Sr. IP 2 (White)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Peewee LL2
10:00 AM
@ Sarnia Sabres Green
Peewee LL2
1:30 PM
vs. Sarnia Sabres Orange
Mooretown Arena [P-Final]
Atom LL2
4:00 PM-5:10 PM
Practice
Minor Novice 1 & Minor Novice 3
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Atom BB
5:10 PM-6:30 PM
Practice
Peewee BB
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Bantam LL1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [MAE47]
Peewee LL3
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget LL1
7:30 PM
vs. Ilderton Jets
Bantam AE
9:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Midget LL2
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Novice BB & Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee LL1 & Peewee LL2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [AAE77]
Bantam LL2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom BB
6:30 PM
vs. Ilderton Jets
Bantam BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee BB
7:40 PM
vs. Ilderton Jets
Novice BB & Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam AE
8:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [BAE68]
Bantam BB
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL1 & Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice LL
6:00 PM
vs. Thamesford Attack
Peewee AE
6:30 PM
@ Mt. Brydges Cougars
Tri-Township [PAE61]
Bantam BB
7:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
Peewee BB & Bantam AE
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Midget AE
8:30 PM
vs. South Huron Sabres
Bantam LL1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL1
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Atom LL1
8:30 AM
vs. Ingersoll
Peewee LL1
9:00 AM
vs. Lambeth
Atom LL2
9:30 AM
vs. Mt Brydges
Bantam LL2
11:00 AM
vs. Oakridge Aeros A8
Midget LL1
11:30 AM
vs. Ayr
Midget LL2
12:00 PM
vs. Mt. Brydges
Midget LL1
6:00 PM
@ Woolwich
Bantam LL2
7:30 PM
@ Oro LL1
Atom LL2
9:00 AM
@ Woolwich
Peewee LL1
10:30 AM
vs. Walkerton
Minor Novice 3
10:30 AM
@ Belmont Rangers
Belmont [PN-0002]
Minor Novice 1
11:00 AM
@ Mt. Brydges Cougars Platinum
Tri-Township [PN-1097]
Minor Novice 2
11:00 AM
@ Mt. Brydges Cougars Silver
Tri-Township [PN-1173]
Midget LL2
11:30 AM
vs. Pentanguishene
Atom LL1
12:00 PM
vs. Paris
Bantam LL2
1:00 PM
vs. Delhi Rockets
Midget LL1
4:00 PM
vs. Cayuga
Peewee LL1
5:00 PM
vs. Barrie
Atom LL2
6:30 PM
vs. Saugeen Shores
Midget LL2
7:00 PM
vs. Woolwich #1
Peewee AE
8:00 PM
@ Oakridge Aeros
Oakridge [WMPMD18]
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
2019 DMHA Local League Tournament
Atom LL2 - Jake Marczenko Memorial Local League Tournament
Midget LL2 - Jake Marczenko Memorial Local League Tournament
Atom LL1 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Bantam LL2 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Peewee LL3 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Peewee LL1 - Jake Marczenko Memorial Tournament
Midget LL1 - Jake Marczenko Tournament
Bantam LL1 - Dorchester LL Tournament
Midget LL1 - Pelham Silver Stick
Peewee LL3 - Niagara Regional Silver Stick
Atom BB - Tobacco Town
Atom LL1
8:30 AM
@ Woolwich
Peewee LL1
9:30 AM
@ Dorchester ll3
Minor Novice 1
10:00 AM
@ St. Thomas Jr Stars 1
Minor Novice 2
10:00 AM
@ St. Thomas Jr Stars 2
Bantam LL2
10:30 AM
vs. London Bandits
Midget LL2
11:30 AM
vs. Woolwich #2
Atom LL1
12:00 PM
@ Mt. Brydges
Bantam LL2
3:00 PM
vs. Dorchester LL1
Atom AE
3:00 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [AAE42]
Atom BB
3:10 PM
@ East Lambton Eagles
Watford [A128]
Peewee LL2
4:00 PM
@ Lambeth Lancers White
Lambeth [PE108]
Peewee BB
4:20 PM
@ East Lambton Eagles
Watford [P118]
Midget LL2
4:30 PM
vs. Ayr
Bantam AE
5:45 PM
@ St. Thomas Jr Stars
Midget BB
6:25 PM
@ Mooretown Jr. Flags
Peewee LL1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam LL2
7:30 PM
vs. Lambeth Lancers Maroon
Midget BB
9:00 PM
vs. East Lambton Eagles
Midget LL1
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Novice BB & Atom LL1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee LL2 & Peewee LL3
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam LL1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
6:30 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Atom BB
6:30 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Peewee BB
7:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Atom AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice (Details)
Midget AE
7:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Bantam BB
7:35 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Midget BB
9:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Atom BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam BB
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice BB & Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam BB
7:00 PM
vs. Ilderton Jets
Peewee BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget AE
8:30 PM
vs. West Lorne Comets
Bantam LL2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL2
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Midget LL1
11:45 AM
@ Pelham Panthers LL3
Accipiter Radar Arena [10]
Atom BB
12:00 PM
@ Lambeth
Delhi Community Centre Arena [AB2]
Atom BB
5:00 PM
@ Simcoe
Delhi Community Centre Arena [AB4]
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor Novice 2
6:00 PM
vs. St. Marys Rock White
Minor Novice 3
6:00 PM
vs. St. Marys Rock Blue
Atom LL1
6:00 PM
@ Belmont Rangers 2
Belmont [AE036]
Atom LL2
6:00 PM
@ St. Marys Rock
Midget LL1
6:10 PM
@ Pelham Panthers LL1
Accipiter Radar Arena [23]
Bantam AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Mite 1 (Red) & Mite 2 (White)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 (Black) & Jr. IP 2 (Blue)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Sr. IP 1 (Blue) & Sr. IP 2 (White)
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Minor Novice 2
12:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [PN-1025]
Minor Novice 3
12:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Blue
Tri-Township [PN-0967]
Atom LL2
12:00 PM
vs. Aylmer Flames Red
Atom BB
12:00 PM
vs. Norwich
Delhi Community Centre Arena [AB5]
Midget AE
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Peewee LL1
1:00 PM
vs. Aylmer Flames
Novice BB
1:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars 2
Novice LL
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Midget LL1
1:40 PM
vs. Hagersville Hawks
Vale Centre Rink 2 [38]
Peewee LL2
2:10 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors Red
Bantam AE
2:20 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [BAE71]
Atom LL1
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Bantam BB
3:20 PM-4:30 PM
Practice
Bantam LL2
4:15 PM
@ Aylmer Flames
Bantam LL1
4:30 PM
vs. St. Thomas Jr Stars Green
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Midget LL1 - Pelham Silver Stick
Peewee LL3 - Niagara Regional Silver Stick
Atom BB - Tobacco Town
Atom AE - Silver Stick
Midget AE - Ayr Regional Silver Stick
Bantam AE - Ayr Regional Silver Stick
Midget LL2 - Max Partlo Memorial Midget LL/HL Tournament
Jr. IP 1 (Black) & Jr. IP 2 (Blue)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Mite 1 (Red) & Mite 2 (White)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Sr. IP 1 (Blue)
9:00 AM
vs. Thamesford
Sr. IP 2 (White)
9:00 AM
vs. Thamesford
Atom LL2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom BB
10:15 AM
vs. Ingersoll
Delhi Community Centre
Atom BB
2:00 PM
vs. Mooretown
Delhi Community Centre
Novice BB
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Peewee AE
2:40 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [PAE66]
Atom LL1
3:00 PM
vs. Aylmer Flames Red
Peewee LL1
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom AE
4:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Bantam AE
4:30 PM
@ South Huron Sabres
South Huron [BAE74]
Minor Novice 1 & Minor Novice 2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Peewee BB
5:10 PM-6:30 PM
Practice
Bantam BB
6:30 PM
vs. St. Marys Rock
Bantam BB
6:30 PM-8:00 PM
Linked Game Cancelled
Midget LL2
8:00 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors Red
Midget AE
8:45 PM
@ South Huron Sabres
South Huron [MAE52]
Peewee LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam AE
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget BB
9:00 PM
vs. St. Marys Rock
Midget LL2
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Novice BB & Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee LL1 & Peewee LL3
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam LL2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom BB
6:30 PM
vs. St. Marys Rock
Bantam BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee BB
7:40 PM
vs. St. Marys Rock
Novice BB & Novice LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice BB
6:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Bantam AE
7:00 PM
@ Caledonia Thunder
Queen Elizabeth Arena [B1]
Bantam BB
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Peewee BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget AE
8:10 PM
vs. Halton Hills
Bantam LL2
8:30 PM
vs. Belmont Rangers
Bantam LL1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL1
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Bantam AE
8:00 AM
vs. Halton Hills Minor Bantam AE
Brant Sports Complex [B3]
Atom AE
8:00 AM
@ Mt. Brydges
Midget LL2
10:00 AM
vs. Grimbsy
Atom AE
12:00 PM
@ Niagara on the Lake
Plattsville Arena [A11]
Bantam AE
2:00 PM
vs. Fort Erie Jr. Meteors
Queen Elizabeth Arena [B8]
Midget LL2
2:30 PM
@ Port Stanley
Atom LL1
5:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Blue
Minor Novice 1
6:00 PM
vs. Lambeth Lancers Maroon
Minor Novice 2
6:00 PM
vs. Lambeth Lancers White
Atom BB
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget LL2
6:30 PM
@ Tillsonburg
Midget AE
8:10 PM
vs. Collingwood Blackhawks
Queen Elizabeth Arena [2]
Atom AE
7:00 AM
vs. Essa
Ayr Arena [A19]
Mite 1 (Red) & Mite 2 (White)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Jr. IP 1 (Black) & Jr. IP 2 (Blue)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Midget LL2
10:00 AM
@ Barrie
Sr. IP 1 (Blue) & Sr. IP 2 (White)
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 & Minor Novice 3
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Novice LL
12:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets White
Novice BB
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Peewee LL1
1:00 PM-2:10 PM
Practice
Atom BB
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Midget AE
2:00 PM
@ Penetanguishene Flames
Peewee LL2
2:10 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
Peewee BB
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Peewee LL3
3:20 PM
vs. East Lambton Eagles White
Bantam LL1
4:30 PM
vs. South Huron Sabres
Peewee AE
4:40 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [PAE29]
Atom LL2
6:10 PM
@ Ilderton Jets
Ilderton [AC-065]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from dorchesterdragons.ca on Thursday, December 5, 2019 at 5:29 PM